Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 listopada 2017
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Łowiczu wzorem lat ubiegłych zorganizował dwa bezpłatne spacery po łowickich nekropoliach. Spacery, którym przewodzi hasło ”Pokój ich cieniom” zorganizowane zostały w dowód wdzięczności osobom, które wsparły VIII Kwestę na rzecz ratowania zabytkowych grobów łowickich cmentarzy oraz zaangażowały się w jej przeprowadzenie.
Pierwszy spacer, 4 listopada 2017 r., po cmentarzu katedralnym prowadził przewodnik Zdzisław Kryściak. Drugi, 5 listopada, po cmentarzu Świętego Ducha „Emaus” prowadził przewodnik Marek Wiśniewski.

Przewodnicy w czasie spaceru razem z mieszkańcami Łowicza i ziemi łowickiej odwiedzili groby zasłużonych Łowiczan, zapalając na nich znicze. Odwiedzono równie miejsca w których znajdują się nagrobki wyremontowane z pieniędzy zebranych podczas kwest.

Watro przypomnieć, że pierwszy taki spacer zorganizowany został w 2009 r. Kwesta odbyła się po raz 8. Odnowiono dotychczas 10 grobów.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]