Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 września 2021
Miejska Biblioteka Publiczna im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu biorą udział w akcji pn. Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie".
Nagrodami są spotkania autorskie z Michałem Rusinkiem, polskim literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zestawy książek dla dzieci.

Aby łowickie biblioteki znalazły się w gronie laureatów wystarczy wejść na stronę www.kinder.pl w zakładkę Promocje i lokalne aktywności - Przerwa na wspólne czytanie, zarejestrować swojego maila i oddać głos. Jeden w ciągu każdego dnia! Głosowanie zajmuje tylko kilka minut!

Głosowanie trwa do 31 października 2021 roku. Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek z największą liczbą głosów. Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]