Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
26 maja 2021
Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zgłosiła się do konkursu „Podwórko NIVEA”, dzięki któremu przy bloku nr. 1, na osiedlu Marii Konopnickiej w Łowiczu, ma szanse powstać nowoczesny plac zabaw za 250 tys. ! Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy ŁSM i oddania głosu na łowickie podwórko!
Aby oddać głos należy wejść na stronę https://podworko.nivea.pl i zarejestrować się. Na wskazany podczas rejestracji adres poczty elektronicznej otrzymamy link aktywujący nasze konto. Po ponownym zalogowaniu się na stronie https://podworko.nivea.pl w górnym panelu należy kliknąć zielony przycisk „Głosuj”.

Zostaniemy przekierowani na podstronę, na której możemy znaleźć lokalizację ŁSM, wpisując województwo: łódzkie, powiat: łowicki, miejscowość: Łowicz. Można również kliknąć w znajdujący się poniżej przycisk „Miejscowości od 20 do 60 tys. mieszkańców”. Lokalizacja ŁSM znajduje się na 14 pozycji.

Głosowanie trwa do 15 lipca 2021 roku włącznie. Dziennie można oddać tylko jeden głos.

- Serdecznie dziękujemy za każdy głos oddany na zgłoszoną przez nas lokalizację. Plac zabaw, który chcemy pozyskać, będzie służył nie tylko mieszkańcom spółdzielni, ale również dzieciom z całego miasta i powiatu.

W ramach promocji naszego przedsięwzięcia razem z Dziecięco-Młodzieżowym Zespołem Ludowym „Koderki” przygotowaliśmy film promocyjny.
https://www.facebook.com/lsm.lowicz/videos/298333578598905

Bardzo dziękujemy młodym artystom i Łowickiemu Ośrodkowi Kultury za zaangażowanie w projekt oraz Wiktorowi Słomskiemu za realizację nagrania – mówi Mariusz Siewiera, prezes ŁSM.

Do wygrania jest 5 podwórek Nivea. Wyniki poznamy 16 lipca 2021 roku. Głosujmy!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]