Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 września 2020
Co prawda sezon turystyczny 2020 mamy już za sobą i z powodu epidemii Koronawirusa, nie należał on do udanych. Ale na poszerzanie swojej wiedzy i ewentualne przygotowanie się do kolejnego sezonu, zawsze jest odpowiednia pora.
W Miejskim Punkcie Informacji Turystycznej, mieszącej się w kamienicy „napoleońskiej” przy Starym Rynku 3 można otrzymać nowe foldery turystyczne, zachęcające do zwiedzania miasta na cztery różne sposoby.

Można np. wyruszyć na spacer po mieście szlakiem łowickiego baroku, szlakiem filmowym, literackim lub żydowskim. Foldery opracowane zostały przez łowickich przewodników PTTK na zlecenie Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Tym bardziej, że ostatnie zimowe miesiące, zwykle są ciepłe i zachęcają do długich spacerów.

A gdyby tak, wybrać się na spacer, jednym z opracowanych szlaków łowickich?

Zapraszamy.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]