Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 stycznia 2023
W Miejskiej Bibliotece im Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu otwarta została dzisiaj, 23 stycznia 2023 r. wystawa pt. „Walka o wolność. Powstanie Styczniowe 1863 na Ziemi Łowickiej”. Na ekspozycji przygotowanej w związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, znalazły się unikatowe dokumenty i fotografie ze zbiorów Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu oraz zdjęcia wykonane podczas rekonstrukcji historycznej, która miała miejsce w 2013 r. w Łowiczu autorstwa Sylwestra Cichala.
Warto zobaczyć te wystawę. Ekspozycja prezentowana jest na piętrze, na korytarzu prowadzącym do wypożyczalni. Przypominamy, że w środę 25 stycznia w bibliotece odbędą się warsztaty patriotyczne dla dzieci z niespodzianką. W warsztatach będzie mogło wziąć udział 30 dzieci. Zapisy pod nr. tel. 46 830 9a Ziemi Łowickiejdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]