Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 stycznia 2023
W Miejskiej Bibliotece im Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu otwarta została dzisiaj, 23 stycznia 2023 r. wystawa pt. „Walka o wolność. Powstanie Styczniowe 1863 na Ziemi Łowickiej”. Na ekspozycji przygotowanej w związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, znalazły się unikatowe dokumenty i fotografie ze zbiorów Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu oraz zdjęcia wykonane podczas rekonstrukcji historycznej, która miała miejsce w 2013 r. w Łowiczu autorstwa Sylwestra Cichala.
Warto zobaczyć te wystawę. Ekspozycja prezentowana jest na piętrze, na korytarzu prowadzącym do wypożyczalni. Przypominamy, że w środę 25 stycznia w bibliotece odbędą się warsztaty patriotyczne dla dzieci z niespodzianką. W warsztatach będzie mogło wziąć udział 30 dzieci. Zapisy pod nr. tel. 46 830 9a Ziemi Łowickiejdesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]