Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 maja 2014, 17:00 - 24:00
Jedną z największych atrakcji imprezy będzie koncert kwartetu Macieja Fortuny pt. „Kolberg Fortuny”. Projekt powstał z okazji 200 rocznicy urodzin Oskara Kolberga - folklorysty, etnografa, muzyka, kompozytora - z inspiracji jego monumentalnym dziełem Lud. Na program koncertu składają się najpiękniejsze pieśni wybrane przez Macieja Fortunę z 30 tomów dzieła Lud. Utwory na nowo zaaranżowane odbiegają od tych zebranych w XIX wieku. Koncert będzie poprzedzony recitalem Macieja Fortuny i Krzysztofa Dysa.

Występem zaszczycą nas również uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łowiczu, którzy zaprezentują repertuar barokowy. Koncert będzie poprzedzony prelekcją pani Barbary Ligęzy.

Kolejnym wydarzeniem będzie spektakl „Celineczka” na motywach baśni H. Ch. Andersena. Znaną baśń w nowej odsłonie przedstawi Grupa Artystyczna „Trzypotrzy” z Zespołu Szkół przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Łowiczu. W przedstawieniu wykorzystano muzykę takich twórców jak: Michał Lorenc, Antonio Pinto, Rachel Portman, Yann Tiersten, Hans Zimmer, Sad Violin, Golden Melody.

Ponadto podczas Nocy Muzeów zostaną udostępnione dwie nowe wystawy:
„Łowicka galeria sztuki”, prezentująca prace znaczących artystów XX w., związanych z Łowiczem, m.in. Czesława Tańskiego, Stanisława Noakowskiego, Aleksandra Krawczyka, Kazimierza Strzemińskiego, Teodora Klonowskiego, Zdzisława Pągowskiego, Zofii i Romana Artymowskich, Zofii Rostad-Abadie. Obok nich zostanie pokazana twórczość obecnie działających w regionie malarzy. Będzie to nowa stała ekspozycja w naszym muzeum. Podczas wystawy odbędą się warsztaty plastyczne poprowadzone przez panią Aldonę Zając i Młodzieżową Grupę Impress.

„Oskar Kolberg (1814 - 1890). Kompozytor, folklorysta, etnograf”. Wystawa prezentuje najważniejsze dziedziny twórczości artystycznej i badawczo-edytorskiej Oskara Kolberga. Ilustruje okresy życia i aktywności twórczej w wielu obszarach jego zainteresowań kulturą ludową, polską i słowiańską. Wystawę udostępniło Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Jak zawsze w Noc Muzeów ogłoszone zostaną wyniki konkursu: „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Muzeum w Łowiczu po raz siódmy zorganizowało etap pośredni konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży. Międzynarodowa edycja tego konkursu jest od lat organizowana przez Muzeum w Koszalinie. Dotychczas w każdej edycji prace Łowiczan były nagradzane, a ich fotografie prezentowane na wystawach pokonkursowych w wielu placówkach kultury w kraju i poza jego granicami.

Ponadto specjalnie dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje - warsztaty plastyczne, konkursy, łamigłówki związane z łowicką sztuką ludową.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Szczegółowy program: www.muzeumlowicz.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]