Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 października 2016
Dzieci w Żłobku Miejskim w Łowiczu odwiedziła grupa artystyczna PIANO. Wizyta aktorów, 3 października 2016 r., podyktowana była chęcią przedstawienia im teatrzyku kukiełkowego pt. „Kopciuszek”.
Maluchy razem z rodzicami śledziły losy Kopciuszka, jej macochy i dwóch sióstr z ogromnym zaciekawieniem. Na oczach dzieci Kopciuszek dzięki swojej dobroci i pomocy Wróżki przerodził się z biednej i smutnej w piękną i radosną dziewczynę, aby móc wziąć udział w balu, na którym odnalazła spokój, szczęście i miłość.

- Historia Kopciuszka zwróciła uwagę dzieci na to, że nie wygląd jest w życiu najważniejszy, a dobro płynące prosto z serca. Zawsze staramy się o to, aby występy nie tylko bawiły naszych podopiecznych, ale również uczyły życiowych wartości - powiedziała dyrektor placówki Elżbieta Paks.

Na koniec przedstawienia dzieci i ich rodzice nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Dzieci miały także możliwość obejrzeć z bliska wszystkie kukiełki biorące udział w przedstawieniu. Po bajce razem z aktorami zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]