Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 października 2016
Dzieci w Żłobku Miejskim w Łowiczu odwiedziła grupa artystyczna PIANO. Wizyta aktorów, 3 października 2016 r., podyktowana była chęcią przedstawienia im teatrzyku kukiełkowego pt. „Kopciuszek”.
Maluchy razem z rodzicami śledziły losy Kopciuszka, jej macochy i dwóch sióstr z ogromnym zaciekawieniem. Na oczach dzieci Kopciuszek dzięki swojej dobroci i pomocy Wróżki przerodził się z biednej i smutnej w piękną i radosną dziewczynę, aby móc wziąć udział w balu, na którym odnalazła spokój, szczęście i miłość.

- Historia Kopciuszka zwróciła uwagę dzieci na to, że nie wygląd jest w życiu najważniejszy, a dobro płynące prosto z serca. Zawsze staramy się o to, aby występy nie tylko bawiły naszych podopiecznych, ale również uczyły życiowych wartości - powiedziała dyrektor placówki Elżbieta Paks.

Na koniec przedstawienia dzieci i ich rodzice nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Dzieci miały także możliwość obejrzeć z bliska wszystkie kukiełki biorące udział w przedstawieniu. Po bajce razem z aktorami zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]