Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 października 2016
Dzieci w Żłobku Miejskim w Łowiczu odwiedziła grupa artystyczna PIANO. Wizyta aktorów, 3 października 2016 r., podyktowana była chęcią przedstawienia im teatrzyku kukiełkowego pt. „Kopciuszek”.
Maluchy razem z rodzicami śledziły losy Kopciuszka, jej macochy i dwóch sióstr z ogromnym zaciekawieniem. Na oczach dzieci Kopciuszek dzięki swojej dobroci i pomocy Wróżki przerodził się z biednej i smutnej w piękną i radosną dziewczynę, aby móc wziąć udział w balu, na którym odnalazła spokój, szczęście i miłość.

- Historia Kopciuszka zwróciła uwagę dzieci na to, że nie wygląd jest w życiu najważniejszy, a dobro płynące prosto z serca. Zawsze staramy się o to, aby występy nie tylko bawiły naszych podopiecznych, ale również uczyły życiowych wartości - powiedziała dyrektor placówki Elżbieta Paks.

Na koniec przedstawienia dzieci i ich rodzice nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Dzieci miały także możliwość obejrzeć z bliska wszystkie kukiełki biorące udział w przedstawieniu. Po bajce razem z aktorami zrobiono sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]