Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 września 2021, 15:00
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza do udziału w X edycji Narodowego Czytania. W tym roku odbędzie się czytanie lektury ,,Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Spotkanie zorganizowane zostanie w niedzielę, 5 września 2021 r. o godz. 15.00. na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu. Utwór będą czytać członkowie Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Klubu Seniora ,,Radość”.

Po prezentacji odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego ,,Luna”. Zespół ten zabierze słuchaczy w podróż po największych przebojach muzyki filmowej. W programie koncertu znajdą się m.in. utwory: tango z filmu ,,Zapach kobiety” czy motyw przewodni z ,,Ojca chrzestnego”.

Na wszystkich chętnych będzie czekała herbata oraz słodki poczęstunek. Czytelnicy, którzy przyjdą z własnym egzemplarzem ,,Moralności pani Dulskiej” , tradycyjnie będą mogli złożyć na nim pamiątkowy stempel.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]