Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 stycznia 2023
W Miejskiej Bibliotece im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu prezentowana jest wystawa prac plastycznych, wykonanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Popowie w ramach drugiej edycji akcji pn. „Malujemy sercem”. Pierwsza w której wzięli udział odbyła się rok temu w Skierniewicach.
Prace te powstały pod kierunkiem lokalnych artystów malarzy i wychowawców: Agnieszki Kopczyńskiej, Doroty Pietrzkowicz, Józefa Czubaka, Teresy Baczyńskiej, Gabrieli Lus, Wojciecha Kutkowskiego i Marcin Tybuś. Przedstawiają świat fantazji w wyobrażeniach dzieci. Pomysłodawczynią przeprowadzenia akcji „Malujemy sercem” w Łowiczu była nauczycielka szkoły Ewelina Gorący.

Co wyróżnia te wystawę od pozostałych, prezentowanych dotychczas w bibliotece?

To, ze wszystkie obrazy można wylicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zbiera środki na walkę z sepsą. Wystawione zostaną one na koncie łowickiego sztabu WOŚP na portalu aukcyjnym Allegro. Wystawę można oglądać do 27 stycznia w godzinach pracy biblioteki.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tej wyjątkowej wystawy, licytowania prac i wspierania łowickiego sztabu WOŚP.

Warto pamiętać, że dobro wraca.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]