Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 października 2015
Tradycją stały się już spektakle teatrzykowe, organizowane w Żłobku Miejskim w Łowiczu. Tym razem dzieci wspólnie z rodzicami, 12 października 2015 r. obejrzały przedstawienie pt. ,,Kaczka Cudaczka" w wykonaniu Firmy Art - Re z Krakowa.
Główna bohaterka spektaklu od razu podbiła serca najmłodszej publiczności. Dzieci z uwagą śledziły losy Kaczki Cudaczki, która szukając sposobu na pozbycie się bóli brzucha uciekała do przedziwnych rozwiązań.

Najmłodsi mieszkańcy Łowicza nie tylko oglądały przedstawienie, ale także wzięły w nim czynny udział. Na zakończenie odbył się bowiem wspólny taniec z główną bohaterką przestawienia.

Głodnym przesłaniem spektaklu była maksyma: „Najważniejsze to zawsze być wiernym sobie i nie uciekać się do cudacznych rozwiązań”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]