Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
25 lipca 2016
Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Może stać się przyjemna w odbiorze, ale także ważnym elementem terapii, wzbudzając do refleksji i poważnych przemyśleń. Z takim tez przeslaniem zorganizowany został, 20 lipca 2016 r., koncert Zakładzie Karnym w Łowiczu, podczas którego przeboje muzyki rozrywkowej wykonała solistka Ewa Smerecka.
Piosenkarka nie ograniczała się jedynie do śpiewu i gry na elektronicznym pianinie znanych i lubianych przebojów tj. „Wieża Babel” Budki Suflera, „Wehikuł czasu” Perfectu, czy „Sen o Victorii” Dżemu, ale również szybko nawiązała dobry kontakt z osadzonymi. Co ważne, nie były to kurtuazyjne komplementy, ale szczera rzeczowa rozmowa.

Artystce towarzyszył akustyk Sylwester Kowalski, który zadbał o nagłośnienie koncertu. Ewa Smerecka dwukrotnie bisowała i zapowiedziała, ku zadowoleniu publiczności, powrót w więzienne mury z recitalem. Tym razem własnych utworów, których premierę wraz z płytą planuje na przełomie roku.

W drodze podziękowań za występ artystka otrzymała od osadzonych swój portret, naszkicowany ołówkiem przez jednego z więźniów.

Ewa Smerecka swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jako dziecko w zespole ludowym „Koderki”, którego obecnie jest instruktorem. Ukończyła z wyróżnieniem śpiew solowy na wydziale wokalno-aktorskim Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zdobyła kwalifikacje instruktora muzycznego oraz wokalnego Teatru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego. Została również wykładowcą historii muzyki na kierunku historia sztuki. Na co dzień występuje w zespole „Fusion”. Jest „świeżo upieczonym magistrem” teologi UKSW w Warszawie i niebawem jego doktorantką, a ponadto wieloletnim technikiem sekcji zwłok.

Tekst i zdjęcia ppor. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]