Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 października 2018
Amerykański muzyk folkowy, znany ze swoich występów w grupach Byrds i Crosby powiedział, że  „Muzyka jest najsubtelniejszą formą przekazu. Można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka”.
Kierując się tym stwierdzeniem do kalendarza wydarzeń kulturalnych Żłobka Miejskiego w Łowiczu, wprowadzony został cykl, comiesięcznych spotkań z muzyką, w czasie których dzieci poznawać będą różnego rodzaju instrumenty muzyczne.

Pierwsze spotkanie odbyło się, 5 października 2018 r. i poprowadził Zbigniew Żeno z firmy Usługi muzyczne ,,Cantare”. Tematem przewodnim spotkania była gitara elektryczna.

Po prezentacji instrumentu dzieci oraz ich opiekunowie zostali przeniesieni w świat muzyki jazzowej. Maluchy już po pierwszych brzmieniach gitary były zachwycone. Uśmiech ani na chwilę nie znikał z ich twarzy. W czasie trwania występu, dzieci klaskały w rytm piosenki „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” , tańcząc w koło.

Kolejne spotkanie z muzyką odbędzie się za miesiąc. Wówczas dzieciom zaprezentowany zostanie inny instrument muzyczny.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]