Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 czerwca 2018
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu odwiedziły burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego w ratuszu miejskim. Wizyta maluchów zorganizowana została, 1 czerwca 2018 r. w ramach Dnia Dziecka.
Kilkuosobowa grupa dzieci przyszła z ul. Sikorskiego na Stary Rynek pieszo, co w przypadku maluchów nie jest takie oczywiste.

- Na ten nietypowy, nieco dłuższy spacer, zabraliśmy tylko część dzieci ze względów bezpieczeństwa. Spotkanie z burmistrzem bardzo podobało się dzieciom. Zwykle to burmistrz odwiedza dzieci w placówce. Teraz to my chcieliśmy zrobić mu niespodziankę – powiedziała nam dyrektor Elżbieta Paks.

Maluchy zapoznały się z pracą burmistrza i urzędu oraz obejrzały insygnia władzy, którymi jest łańcuch burmistrza i laska przewodniczącego Rady Miejskiej. Miały również okazję usiąść przez chwile w fotelu burmistrza w jego gabinecie. Może wśród maluchów jest przyszły burmistrz Łowicza?design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]