Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2019
Chyba każdy zna grę planszową „Monopoly”, polegającą na pomnażaniu swojego majątku poprzez skupowanie ziemi i usług oraz stawianiu hoteli i zarabianiu na ich własności, gdy gracz stanie na konkretnym polu. Teraz możemy zagrać w folkową wersję tej popularnej gry! A wszystko dzięki łowickiej firmie Folsktar, która w tym roku obchodzi 10-lecie swojej działalności.
W klasycznym wydaniu gry odwiedzaliśmy i kupowaliśmy państwa świata. W folkowej edycji podróżować będziemy przez 8 regionów Polski. Zamiast popularnych hoteli stawiać będziemy chałupy. Odwiedzać targi i pracownie rękodzieła ludowego. Gra prezentuje folklor z regionów: Łowicza, Podhala, Kujaw, Biłgorajszczyzny, Kaszub, Małopolski, Podlasia i Kurpiów! Do więzienia trafimy nie za kradzież, a dla odmiany za… naruszenie praw autorskich twórców ludowych. Wszystkie banknoty gry ozdobione zostały łowickim kwiatami.

Gra została wydana w limitowanej edycji 1.000 sztuk i zaprojektowana przez Folkstar w Łowiczu. Oryginalna gra Monopoly jest na licencji Hasbro.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza tego typu gra o Łowiczu. Pierwszą była. „Podróż po Łowiczu z przeszkodami”, opracowana i wydana w 1923 roku przez Karola Rybackiego. Kto w nią grał mógł odnieść wrażenie, że przypominała ona nieco współczesną i bardziej rozbudowaną i popularną wersję klasycznej Monopoly. Nie była ona jednak taka sama.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]