Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 grudnia 2017
Mikołajki obchodzone są na całym świecie. Ich patronem jest Święty Mikołaj, a samo święto przypadające 6 grudnia, nieodłącznie kojarzy się wszystkim z prezentami pozostawionymi w skarpecie lub pod choinką.
Gość z Laponii, 7 grudnia 2017 r. odwiedził także dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, obdarowując je świątecznymi prezentami. Towarzyszyła mu Śnieżynka, która bawiła się razem z dziećmi, gdy on sam musiał wyruszyć w dalsza drogę. Bo jak wiadomo, dzieci na całym świecie jest bez liku, a dzień mikołajkowy tylko jeden.

Zanim maluchy otrzymały prezenty, razem ze swoimi rodzicami i dziadkami obejrzały spektakl pt. „Zima u Kubusia Puchatka" w wykonaniu Teatru Art - Re z Krakowa. Przygody sympatycznego Misia i jego przyjaciół bardzo zainteresowały zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Bohaterowie bajki bowiem prowadzili dialogi z widownią, angażując dzieci i rodziców do wspólnego tańca i wykonywania różnych zadań.

Po spektaklu nadszedł długo wyczekiwany moment otrzymania prezentów. Prezent mikołajowy składał się z kolorowej maskotki od łowickiej firmy Sandy oraz czekoladowego Mikołaja i cukierków.

Największym prezentem dla dzieci, jaki pozostawił po sobie Mikołaj, była kolorowa choinka oraz dwa komplety klocków i dwie piękne lale. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki byli bardzo zadowoleni z prezentów, które pozostaną w placówce, służąc zabawie wszystkim dzieciom.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]