Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
13 grudnia 2017
Mikołajki obchodzone są na całym świecie. Ich patronem jest Święty Mikołaj, a samo święto przypadające 6 grudnia, nieodłącznie kojarzy się wszystkim z prezentami pozostawionymi w skarpecie lub pod choinką.
Gość z Laponii, 7 grudnia 2017 r. odwiedził także dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, obdarowując je świątecznymi prezentami. Towarzyszyła mu Śnieżynka, która bawiła się razem z dziećmi, gdy on sam musiał wyruszyć w dalsza drogę. Bo jak wiadomo, dzieci na całym świecie jest bez liku, a dzień mikołajkowy tylko jeden.

Zanim maluchy otrzymały prezenty, razem ze swoimi rodzicami i dziadkami obejrzały spektakl pt. „Zima u Kubusia Puchatka" w wykonaniu Teatru Art - Re z Krakowa. Przygody sympatycznego Misia i jego przyjaciół bardzo zainteresowały zarówno dzieci jak i ich opiekunów. Bohaterowie bajki bowiem prowadzili dialogi z widownią, angażując dzieci i rodziców do wspólnego tańca i wykonywania różnych zadań.

Po spektaklu nadszedł długo wyczekiwany moment otrzymania prezentów. Prezent mikołajowy składał się z kolorowej maskotki od łowickiej firmy Sandy oraz czekoladowego Mikołaja i cukierków.

Największym prezentem dla dzieci, jaki pozostawił po sobie Mikołaj, była kolorowa choinka oraz dwa komplety klocków i dwie piękne lale. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki byli bardzo zadowoleni z prezentów, które pozostaną w placówce, służąc zabawie wszystkim dzieciom.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]