Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 grudnia 2015
W Żłobku Miejskim w Łowiczu, 6 grudnia, obchodzono popularne Mikołajki. Zabawa dzieci rozpoczęła się o godz. 15:00 prezentacją bajki pt. ,,Królewna Śnieżka". Zanim jednak aktorzy przedstawili dzieciom bajkę, spotkały się one ze Św. Mikołajem, który obiecał, że wróci z prezentami, jeśli będą grzecznie oglądały przedstawienie. Bajka uczyła, że warto pomagać i przestrzegała przed zbyt dużą ufnością wobec nieznajomych.
„Zła macocha Królewny, kiedy dowiedziała się, że nie jest najpiękniejsza , wpadła w gniew i rozkazała myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Jednak Królewna odnalazła schronienie w domku Siedmiu Krasnoludków, którym pomagała w prowadzeniu domu. Krasnoludki przestrzegają Królewnę, aby nie wpuszczała do domu nieznajomych. Śnieżka zapominała o przestrodze Krasnoludków i wpuściła do domu starszą sympatyczną kobietę, która jak później się okazało była to jej macocha przebrana za staruszkę. Staruszka poczęstowała Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście w porę przybył Książę i uratował Królewnę.”

Po przedstawieniu zgodnie z obietnicą pojawił się Św. Mikołaj, który wręczył dzieciom obiecane paczki ze słodyczami. Chętnie pozował również z dziećmi do zdjęcia.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]