Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 grudnia 2015
W Żłobku Miejskim w Łowiczu, 6 grudnia, obchodzono popularne Mikołajki. Zabawa dzieci rozpoczęła się o godz. 15:00 prezentacją bajki pt. ,,Królewna Śnieżka". Zanim jednak aktorzy przedstawili dzieciom bajkę, spotkały się one ze Św. Mikołajem, który obiecał, że wróci z prezentami, jeśli będą grzecznie oglądały przedstawienie. Bajka uczyła, że warto pomagać i przestrzegała przed zbyt dużą ufnością wobec nieznajomych.
„Zła macocha Królewny, kiedy dowiedziała się, że nie jest najpiękniejsza , wpadła w gniew i rozkazała myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Jednak Królewna odnalazła schronienie w domku Siedmiu Krasnoludków, którym pomagała w prowadzeniu domu. Krasnoludki przestrzegają Królewnę, aby nie wpuszczała do domu nieznajomych. Śnieżka zapominała o przestrodze Krasnoludków i wpuściła do domu starszą sympatyczną kobietę, która jak później się okazało była to jej macocha przebrana za staruszkę. Staruszka poczęstowała Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście w porę przybył Książę i uratował Królewnę.”

Po przedstawieniu zgodnie z obietnicą pojawił się Św. Mikołaj, który wręczył dzieciom obiecane paczki ze słodyczami. Chętnie pozował również z dziećmi do zdjęcia.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]