Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 - 5 grudnia 2021
Miejsce: Kino "Fenix"
Kino „Fenix” w Łowiczu zaprasza dzieci do udziału w kinowych Mikołajkach. W weekend, 4 i 5 grudnia (sobota i niedziela) w kinie zostaną wyświetlone trzy, bardzo ciekawe filmy dla dzieci.

Uwaga! Do każdego biletu w cenie, jedynie 12 zł dołączona zostanie słodka niespodzianka!

4.12.2021 (sobota)
  • godz. 12:30 Gwiazdka Klary Muu
  • godz.14:00 Mikołaj w każdym z nas 2
  • godz.15:30 Jak ocalić smoka
5.12.2021 (niedziela)
  • godz.12:30 Jak ocalić smoka
  • godz.14:00 Gwiazdka Klary Muu
  • godz.15:30 Mikołaj w każdym z nas 2
MIKOŁAJ W KAŻDYM Z NAS 2
Stolarz Andersen i Święty Mikołaj wracają by pomóc małej Elizie w jej wielkiej misji uratowania Świąt Bożego Narodzenia! Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego – ludzie zaczynają zapominać… Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku.

Reżyseria: Andrea Eckerbom. Produkcja: Norwegia 2019. Wersja: Dubbing. Wiek: 6+. Czas trwania: 71 min.

JAK OCALIĆ SMOKA
Reżyseria: Katarina Launing Kraj i rok produkcji: Norwegia /Holandia/ Czechy 2020 Czas trwania: 82 min.

Gwiazdka, spokojne miasteczko i… smok? Mortimer próbuje zdobyć popularność w Internecie, a żyjąca w drodze Sara ukrywa się w obcym miejscu. Czy przypadkowe spotkanie niefortunnej pary pomoże zagubionemu smokowi powrócić do domu? W sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami. Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy.

Reżyseria: Katarina Launing. Produkcja: Norwegia /Holandia/ Czechy 2020. Wiek: 6+. Czas trwania: 82 min.

GWIAZDKA KLARY MUU
Wesołych Świąt! Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Jakie niespodzianki czekają na nią na Krowim Wzgórzu? Lawina zabawnych i nieprzewidzianych wydarzeń postawi radosne świętowanie pod znakiem zapytania. Niezwykle podekscytowana Klara po raz pierwszy spędzi Gwiazdkę ze swoim tatą na Krowim Wzgórzu. Kiedy przybywa na farmę, okazuje się, że kompletnie nic nie jest jeszcze gotowe! Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że tata Klary zostaje pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga uniemożliwia mu powrót. Co pocznie Klara? Do Świąt zostało już tak niewiele czasu! Może z pomocą zuchwałego bożonarodzeniowego skrzata uda się stworzyć na Krowim Wzgórzu świąteczną atmosferę?

„Gwiazdka Klary Muu” to świąteczna kontynuacja uwielbianej animacji „Klara Muu!”. Mała krówka z pomocą przyjaciół zrozumie, że Święta to przecież nie tylko prezenty, ważniejsze od pozorów i dekoracji jest po prostu bycie razem.

Reżyseria: Will Ashurst. Produkcja: Norwegia 2020. Wiek: 4+. Czas trwania: 68 min.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]