Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Kategorie
Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Baza instytucji
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Sport i rekreacja

Adres:
99-400 Łowicz, Jana Pawła II 3
GSM:
508 194 326
WWW:
Międzyszkolny Klub Sportowy „Zryw” Łowicz

Sekcja judo powstała we wrześniu 1973 roku. Założył ją trener przybyły z Poznania- Maciej Sikorski (obecnie trener  I klasy - 6 DAN i członek Głównej Komisji DAN Polskiego Związku Judo).

Treningi odbywały się kolejno w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 2, Technikum Przemysłu Spożywczego, Szkole Podstawowej nr 1 i od czasu wybudowania do dziś w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Jana Pawła II. W latach 1973-2005 do sekcji zapisało się około 2000 dzieci i młodzieży.

Z tej liczby wyrosło wielu bardzo dobrych zawodników i zawodniczek, którzy odnieśli liczne sukcesy w Mistrzostwach Polski różnych grup wiekowych, a także w Mistrzostwach Europy i Świata.    

Zarząd Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Zryw”

W skład Zarządu Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Zryw” wchodzą:
  • Prezes – pan Jacek Urbanek,
  • Wiceprezes – pani Teresa Banaszkiewicz,
  • Skarbnik – pan Marcin Kunikowski,
Członkowie: pani Beata Kunikowska oraz pani Ewa Wielemborek.

Cele działalności:
  • podnoszenie sprawności ogólnej, poziomu umiejętności technicznych w dyscyplinie judo oraz ich sprawdzenie podczas zawodów i obozów sportowych,
  • zachęcenie młodzieży do podjęcia aktywności modyfikującej własne zachowania oraz stworzenie okazji do przeżycia pozytywnych doświadczeń korygujących obraz siebie poprzez nabycie umiejętności radzenia sobie z własnym negatywnym zachowaniem.
Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie judo odbywają się w hali nr 1 Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jana Pawła II nr 3

Trenerzy:
  • Iwona Grzegory – instruktor dyscypliny sportu judo
Harmonogram zajęć:
  • Iwona Grzegory – poniedziałki i czwartki, w godz. 16.00 – 17.30 – grupa początkująca
  • Iwona Grzegory – poniedziałki i czwartki, w godz. 17.45 – 19.30 – grupa zaawansowana
Trening techniczny (szybkość specjalna i siła specjalna). Techniki na żółty pas, pomarańczowy, zielony, niebieski, brązowy. Kontry i kombinacje technik. Obrony przed rzutami, techniki poruszania się i walki o uchwyt, techniki KATA, samoobrona, Ćwiczenia siłowe i rozciągające.
  • Iwona Grzegory – wtorki i piątki, w godz. 16.00 – 17.30 – grupa początkująca
  • Iwona Grzegory – wtorki i piątki, w godz. 17.45 – 19.30 – grupa zaawansowana
Treningi RANDORI (wytrzymałość specjalna), walki w stójce, w parterze, w okresie letnim również treningi biegowe na wytrzymałość i szybkość.

Grupa początkująca w ciągu ok. trzech miesięcy uczy się padów, zasad judo, poruszania się po macie, technik wiązania judoki i jej składania oraz podstawowych trzymań na 6 kyu (biały pas). W ciągu pierwszego roku zapoznają się z technikami na biały, żółty i zielony pas i potrafią je wykonać w stopniu podstawowym w czasie walki. Pierwszy star na zawodach jest po ok. 5 miesiącacg treningu.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]