Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 czerwca 2016
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu rozpoczęły wakacje. Zanim jednak udały się na zasłużony wypoczynek, spotkały się na uroczystości zakończenia roku w placówce.
W uroczystości zorganizowanej, 17 czerwca 2016 r., wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wśród nich obecni byli: naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Małgorzata Nowak, dyrektor Zakładu Obsługi Przedszkoli Miejskich Joanna Mostowska, rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie małych wychowanków.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które nabyły podczas pobytu w Żłobku. Program artystyczny, przygotowany specjalnie na zakończenie roku, składał się z piosenek i wierszyków. Wśród piosenek znalazły się: „Słonko lśni”, „Leśniczówka”, „Murzynek”, „Tu paluszek” i „Poleczka”, natomiast wśród wierszy: „Bocian i żaby” oraz „Słoneczko”.

Na zakończenie spotkania, dzieci żegnające się ze Żłobkiem otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dzieci pozostające na kolejny rok, ręcznie wykonane kwiatki. Tego dnia nie zabrakło również słodkości w postaci pysznej czekolady i ptasiego mleczka.

Po oficjalnej części uroczystości głos zabrali rodzice. Dziękując za cały rok w prezencie, podarowali placówce auto-jeździk i książki z bajkami.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]