Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
24 czerwca 2016
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu rozpoczęły wakacje. Zanim jednak udały się na zasłużony wypoczynek, spotkały się na uroczystości zakończenia roku w placówce.
W uroczystości zorganizowanej, 17 czerwca 2016 r., wzięło udział wielu zaproszonych gości. Wśród nich obecni byli: naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Małgorzata Nowak, dyrektor Zakładu Obsługi Przedszkoli Miejskich Joanna Mostowska, rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie małych wychowanków.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które nabyły podczas pobytu w Żłobku. Program artystyczny, przygotowany specjalnie na zakończenie roku, składał się z piosenek i wierszyków. Wśród piosenek znalazły się: „Słonko lśni”, „Leśniczówka”, „Murzynek”, „Tu paluszek” i „Poleczka”, natomiast wśród wierszy: „Bocian i żaby” oraz „Słoneczko”.

Na zakończenie spotkania, dzieci żegnające się ze Żłobkiem otrzymały pamiątkowe dyplomy, a dzieci pozostające na kolejny rok, ręcznie wykonane kwiatki. Tego dnia nie zabrakło również słodkości w postaci pysznej czekolady i ptasiego mleczka.

Po oficjalnej części uroczystości głos zabrali rodzice. Dziękując za cały rok w prezencie, podarowali placówce auto-jeździk i książki z bajkami.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]