Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 maja 2019
W czasie długiego, majowego weekendu w Łowiczu można było uczestniczyć w dwóch kameralnych, koncertach muzyki klasycznej. „Majówka Melomana”, bo pod taką nazwą odbywają się koncerty, na stałe wpisała się już w harmonogram wydarzeń miejskich, co roku gromadząc wiernych słuchaczy i utrzymując wysoki poziom prezentacji. Nie inaczej było i tym razem.
Koncerny odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łowicza w zabytkowych wnętrzach dawnego kościoła ewangelicko-augsburskiego, w którym obecnie mieści się Galeria „Browarna”.

W czasie pierwszego koncertu, 1 maja 2019 r. słuchacze wyruszyli w muzyczną podróż śladami dwóch wspaniałych kompozytorów Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki. W 2019 r. przypada 200. rocznica urodzin kompozytora. Dlatego też Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki!

W programie koncertu, znalazły się utwory klasyczne „imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej”. W czasie koncertu wystąpili artyści Anna Jeremus - Lewandowska, Ziemowit Wojtczak i Jarosław Domagała.

Drugi koncert, odbył się w Święto Konstytucji 3 Maja i miał formę recitalu pianistycznego z muzyką polską. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Paweł Wołowicz.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]