Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 kwietnia 2024
Komisja konkursowa rozstrzygnęła, które projekty otrzymają dofinansowanie w tegorocznej XIII edycji konkursu „Małe Granty 2024”.
Do Łowickiego Ośrodka Kultury w terminie naboru wpłynęło 13 wniosków na łączną kwotę 74.167,00 zł realizacji projektów, w tym 59.847,00 zł z dotacji w ramach konkursu.

Po szczegółowej analizie zakwalifikowano 6 projektów, które będą realizowane w 2024 r.

Lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków:

„Mała literatura na Podrzecznej”, Klara Wróbel, 4.000 zł
Projekt polega na integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci ze środowisk wiejskich z dziećmi ze szkół z Łowicza, podczas wspólnych spotkań z popularnymi pisarzami literatury dziecięcej. Spotkania poprzedzą zajęcia czytelnicze w ramach działających w Łowiczu Klubów Czytających Rodzin. Spotkania będą się odbywać się raz w miesiącu, a zaproszeni pisarze to prawdziwe gwiazdy literatury dziecięcej: Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Łapiński, Marcin Kozioł, Agnieszka Frączek. „Hortiterapia po łowicku – czyli lekarz leczy, natura uzdrawia”, Ewelina Sujkowska-Wasilewska, 2.000 zł

W ramach projektu zostanie zrealizowany cykl warsztatów hortiterpeutycznych z seniorami. Ideą tej dziedziny jest wykorzystywanie ogrodów do celów terapeutycznych. W ramach warsztatów seniorzy będą przebywali wśród roślin, krzewów, drzew w celu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. Spotkania połączone będą z kulturą łowicką i pracą plastyczną zwieńczającą zajęcia.

„Rock & Low – Wiosenne rockowanie”, Tomasz Jabłoński, 5.000 zł
W ramach projektu zorganizowana zostanie jednodniowa impreza muzyczna na otwartym powietrzu dla mieszkańców Łowicza, której celem jest promowanie młodych łowickich i polskich zespołów rockowych.

„Produkcja autorskich utworów muzycznych”, Synestezja – 5.000 zł
Projekt ten zakłada nagranie własnych utworów muzycznych zespołu Synestezja, przyczyniając się tym samym do promocji lokalnej sceny i kultury muzycznej oraz dotarcia do nowych odbiorców.

„Zróbmy teatr”, Magdalena Kłosińska – 5.000 zł
W ramach projektu zostaną zorganizowane wakacyjne warsztaty teatralne w dwóch grupach wiekowych, których istotą jest rozbudzenie postaw twórczych uczestników. Działania ukierunkowane będą na prace w zespole, rozwijanie zainteresowań i kreatywności uczestników. Poznają oni proces tworzenia spektaklu teatralnego na wszystkich poziomach jego realizacji. W cyku wykorzystywane będą różnorodne metody i formy pracy, gry i zabawy teatralne, dramowe, muzyczne, ruchowe i teatralne. Projekt zakończy prezentacja na scenie ŁOK.

„Gra miejska – Odkryj kolory Łowicza”, Katarzyna Graczyk – 3.000 zł
W ramach projektu stworzona zostanie gra miejska, która polegać będzie na szukaniu tabliczek z zagadkami, umieszczonych przy najważniejszych miejscach miasta. Uczestnicy otrzymają mapę ze wskazówkami i punktami, do których będą zmierzać. Wcielając się w rolę detektywów rodzice z dziećmi będą poznawać ważne osoby, wydarzenia i fakty z historii naszego miasta.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]