Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
11 kwietnia 2024
Komisja konkursowa rozstrzygnęła, które projekty otrzymają dofinansowanie w tegorocznej XIII edycji konkursu „Małe Granty 2024”.
Do Łowickiego Ośrodka Kultury w terminie naboru wpłynęło 13 wniosków na łączną kwotę 74.167,00 zł realizacji projektów, w tym 59.847,00 zł z dotacji w ramach konkursu.

Po szczegółowej analizie zakwalifikowano 6 projektów, które będą realizowane w 2024 r.

Lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków:

„Mała literatura na Podrzecznej”, Klara Wróbel, 4.000 zł
Projekt polega na integracji osób z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci ze środowisk wiejskich z dziećmi ze szkół z Łowicza, podczas wspólnych spotkań z popularnymi pisarzami literatury dziecięcej. Spotkania poprzedzą zajęcia czytelnicze w ramach działających w Łowiczu Klubów Czytających Rodzin. Spotkania będą się odbywać się raz w miesiącu, a zaproszeni pisarze to prawdziwe gwiazdy literatury dziecięcej: Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Łapiński, Marcin Kozioł, Agnieszka Frączek. „Hortiterapia po łowicku – czyli lekarz leczy, natura uzdrawia”, Ewelina Sujkowska-Wasilewska, 2.000 zł

W ramach projektu zostanie zrealizowany cykl warsztatów hortiterpeutycznych z seniorami. Ideą tej dziedziny jest wykorzystywanie ogrodów do celów terapeutycznych. W ramach warsztatów seniorzy będą przebywali wśród roślin, krzewów, drzew w celu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego. Spotkania połączone będą z kulturą łowicką i pracą plastyczną zwieńczającą zajęcia.

„Rock & Low – Wiosenne rockowanie”, Tomasz Jabłoński, 5.000 zł
W ramach projektu zorganizowana zostanie jednodniowa impreza muzyczna na otwartym powietrzu dla mieszkańców Łowicza, której celem jest promowanie młodych łowickich i polskich zespołów rockowych.

„Produkcja autorskich utworów muzycznych”, Synestezja – 5.000 zł
Projekt ten zakłada nagranie własnych utworów muzycznych zespołu Synestezja, przyczyniając się tym samym do promocji lokalnej sceny i kultury muzycznej oraz dotarcia do nowych odbiorców.

„Zróbmy teatr”, Magdalena Kłosińska – 5.000 zł
W ramach projektu zostaną zorganizowane wakacyjne warsztaty teatralne w dwóch grupach wiekowych, których istotą jest rozbudzenie postaw twórczych uczestników. Działania ukierunkowane będą na prace w zespole, rozwijanie zainteresowań i kreatywności uczestników. Poznają oni proces tworzenia spektaklu teatralnego na wszystkich poziomach jego realizacji. W cyku wykorzystywane będą różnorodne metody i formy pracy, gry i zabawy teatralne, dramowe, muzyczne, ruchowe i teatralne. Projekt zakończy prezentacja na scenie ŁOK.

„Gra miejska – Odkryj kolory Łowicza”, Katarzyna Graczyk – 3.000 zł
W ramach projektu stworzona zostanie gra miejska, która polegać będzie na szukaniu tabliczek z zagadkami, umieszczonych przy najważniejszych miejscach miasta. Uczestnicy otrzymają mapę ze wskazówkami i punktami, do których będą zmierzać. Wcielając się w rolę detektywów rodzice z dziećmi będą poznawać ważne osoby, wydarzenia i fakty z historii naszego miasta.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]