Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 marca 2019
Łowicz promowany jest na różne sposoby. Można o nim przeczytać w książkach, albumach ze zdjęciami, przewodnikach turystycznych czy popularnych stronach internetowych. Nic w tym dziwnego ponieważ miasto i ziemia łowicka należą do jednych z najciekawszych miejsc w Polsce. Teraz można zwiedzać go również wirtualnie, dzięki aplikacji POLAND in VR. Wystarczy ściągnąć ją bezpłatnie na swój telefon ze sklepu Gogle Play.
POLAND in VR to mobilna aplikacja, z modułem Wirtualnej Rzeczywistości (Virtual Reality) oraz funkcją grywalną. Znajduje się w niej ponad 440 wirtualnych przestrzeni z całej Polski.

Aplikacja POLAND IN VR powstała w IV kwartale 2016 roku z inspiracji Polskiej Organizacji Turystycznej, a wysiłkiem firmy turystyczno-kartograficznej Euro Pilot Sp. z o.o. oraz firmy informatycznej NoGravity Sp. z o.o., które od lat intensywnie wspierają nie komercyjne inicjatywy mające na celu promowanie Polski i upowszechnianie wiedzy na temat jej walorów.

W 2016 roku aplikację ubogacono o wirtualne przestrzenie z około 40 miejsc – atrakcji m.in. z terenu Trójmiasta, Warszawy, Krakowa czy Rzeszowa. Prezentowano ją na targach turystycznych, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Berlinie. Podczas targów, przeprowadzono konkurs, któremu towarzyszyło badanie opinii uczestników aplikacji-gry na temat oglądanych przestrzeni.

Wyniki wskazały nie tylko na pozytywny stosunek graczy do atrakcji turystycznych w Polsce i duże nimi zainteresowanie, ale także na silne oddziaływanie narzędzia, jakim jest „POLAND IN VR” na użytkowników.

Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach otwartego konkursu na zadania z zakresu turystyki w 2018.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]