Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 marca 2019
Łowicz promowany jest na różne sposoby. Można o nim przeczytać w książkach, albumach ze zdjęciami, przewodnikach turystycznych czy popularnych stronach internetowych. Nic w tym dziwnego ponieważ miasto i ziemia łowicka należą do jednych z najciekawszych miejsc w Polsce. Teraz można zwiedzać go również wirtualnie, dzięki aplikacji POLAND in VR. Wystarczy ściągnąć ją bezpłatnie na swój telefon ze sklepu Gogle Play.
POLAND in VR to mobilna aplikacja, z modułem Wirtualnej Rzeczywistości (Virtual Reality) oraz funkcją grywalną. Znajduje się w niej ponad 440 wirtualnych przestrzeni z całej Polski.

Aplikacja POLAND IN VR powstała w IV kwartale 2016 roku z inspiracji Polskiej Organizacji Turystycznej, a wysiłkiem firmy turystyczno-kartograficznej Euro Pilot Sp. z o.o. oraz firmy informatycznej NoGravity Sp. z o.o., które od lat intensywnie wspierają nie komercyjne inicjatywy mające na celu promowanie Polski i upowszechnianie wiedzy na temat jej walorów.

W 2016 roku aplikację ubogacono o wirtualne przestrzenie z około 40 miejsc – atrakcji m.in. z terenu Trójmiasta, Warszawy, Krakowa czy Rzeszowa. Prezentowano ją na targach turystycznych, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Berlinie. Podczas targów, przeprowadzono konkurs, któremu towarzyszyło badanie opinii uczestników aplikacji-gry na temat oglądanych przestrzeni.

Wyniki wskazały nie tylko na pozytywny stosunek graczy do atrakcji turystycznych w Polsce i duże nimi zainteresowanie, ale także na silne oddziaływanie narzędzia, jakim jest „POLAND IN VR” na użytkowników.

Projekt dofinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach otwartego konkursu na zadania z zakresu turystyki w 2018.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]