Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2022
Na płocie otaczającym park w którym znajduje się baszta gen. Stanisława Kalickiego w Łowiczu, udostępniona została wystawa plenerowa pn. „Łowicz 1918-1939. Międzywojnie w kolorze". Ukazuje ona zdjęcia Łowicza z czasów międzywojennych, które były wykonane w wersji czarno-białej. A dziś, dzięki możliwości koloryzowania zdjęć, możemy obejrzeć je w bardzie, realistycznej formie. Dzięki temu zabiegowi zdjęcia, które być może już gdzieś widzieliśmy, nabierają zupełnie nowego znaczenia.
Dwudziestolecie międzywojenne to bardzo ważny, a jednocześnie trudny okres w dziejach Polski i naszego miasta. Dlatego ŁOK postanowił ukazać go w nieco innej ale jakże ciekawej formie.

Wystawę opracowali Jacek Rutkowski i Maciej Malangiewicz przy współpracy Krzysztofa Kreta.

Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej ekspozycji.

Info: www.lok.art.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]