Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2022
Na płocie otaczającym park w którym znajduje się baszta gen. Stanisława Kalickiego w Łowiczu, udostępniona została wystawa plenerowa pn. „Łowicz 1918-1939. Międzywojnie w kolorze". Ukazuje ona zdjęcia Łowicza z czasów międzywojennych, które były wykonane w wersji czarno-białej. A dziś, dzięki możliwości koloryzowania zdjęć, możemy obejrzeć je w bardzie, realistycznej formie. Dzięki temu zabiegowi zdjęcia, które być może już gdzieś widzieliśmy, nabierają zupełnie nowego znaczenia.
Dwudziestolecie międzywojenne to bardzo ważny, a jednocześnie trudny okres w dziejach Polski i naszego miasta. Dlatego ŁOK postanowił ukazać go w nieco innej ale jakże ciekawej formie.

Wystawę opracowali Jacek Rutkowski i Maciej Malangiewicz przy współpracy Krzysztofa Kreta.

Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej ekspozycji.

Info: www.lok.art.pldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]