Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
28 września 2016
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zachęca mieszkańców do udziału w ogólnopolskiej akcji oraz korzystania i tworzenia „Kopert Życia”. Mają one za zadanie umożliwić służbom medycznym, jak najszybsze dotarcie do niezbędnych informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych osób. W nagłej i niespodziewanej sytuacji możemy nic nie pamiętać, możemy być również nieprzytomni. I co wtedy? Właśnie wtedy pomoże nam „Koperta Życia”.
Urząd Miejski w Łowiczu, wzorem innych samorządów w Polsce, przygotował łowicką wersję „Koperty Życia”. Składa się ona Karty Informacyjnej i specjalnej naklejki identyfikacyjnej. Dostępna ona będzie bezpłatnie w ratuszu miejskim, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i w łowickich palcówkach NZOZ.

„Kopertę Życia”, można również przygotować samodzielnie, korzystając z załączników.

Jak korzystać z Koperty Życia?

Do koperty albo pudełka należy włożyć Kartę Informacyjna zawierającą dane, które mogą być potrzebne ratownikom medycznym na wypadek konieczności udzielenia nam pomocy: informacje o przebytych chorobach, uczuleniach, rodzajach przyjmowanych leków, a także najważniejsze dokumenty, związane z naszym zdrowiem.

Sama koperta powinna się znajdować w lodówce, oznaczonej specjalną naklejką!

Dlaczego akurat tam? Ponieważ to urządzenie, które jest w prawie każdym domu i najłatwiej je ratownikom zlokalizować. W przypadku schowania koperty np. do szafki lub szuflady, znacznie trudniej będzie ją odnaleźć. Druga taka koperta życia może być umieszczona np. w schowku w samochodzie.

Urząd Miejski w Łowiczu przygotował 500 bezpłatnych zestawów „Kopert Życia”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]