Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Blog - Newsy
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 kwietnia 2018
Na wirtualną podróż po Ameryce Południowej zaprosiła słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Grażyna Gurnik z SGGW w Warszawie. W czwartek 19 kwietnia 2018 r. w Sali ślubów USC w Łowiczu poprowadziła interesujący wykład „Kultura kobiet Ameryki Południowej” wzbogacony prezentacją multimedialną.
Dr Grażyna Gurnik jest pedagogiem i podróżniczką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą na pedagogice w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Spędziła 10 lat w Kolumbii i Argentynie, a jej hobby to podróże i kultury prekolumbijskie (jest autorką książki „Kolumbijskie El Dorado” wyd. w 2004 r.). Jej wykład miał znacznie szerszy zakres tematyczny niż zapowiedziany, bo dotyczył także historii, geografii, przyrody, kultury Ameryki Południowej uważanej za jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących kontynentów świata.

Autorka wzbogaciła go licznymi slajdami, przywiezionymi eksponatami (np. naczynie – tykwa do zaparzania Yerba mate) oraz fotografiami z licznych rodzinnych wypraw po tym kontynencie. Przekazywała przy tym wiele ciekawostek dotyczących obyczajowości, uczulając potencjalnych przyszłych podróżników, jak uniknąć ewentualnych nieporozumień podczas pobytu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]