Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 sierpnia 2017
Księżackie Jadło - Festiwal Dobrej Żywności, który w tym roku odbędzie się 10 września na Nowym Rynku w Łowiczu, jest jedną z najsmaczniejszych imprez województwa łódzkiego.
Podczas jego trwania nie tylko będziemy mogli obejrzeć występy znanych i lubianych zespołów muzycznych ale co najważniejsze, skosztować regionalnych specjałów przygotowanych m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich ziemi łowickiej. Tradycją jest wybór najlepszego dania konkursowego imprezy, przypisanego danej edycji. W tym roku wybierać będziemy Zalewajkę.

Zachęcamy więc wszystkich do wzięcia udziału w konkursie na najsmaczniejszą Zalewajkę Księżackiego Jadła 2017, ogłoszonym przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego.

Głównym celem konkursu jest promocja potraw regionalnych i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami. Konkurs ma również za zadanie identyfikację i zgromadzenie wiedzy o potrawach regionalnych dla zachowania dziedzictwa kulturowego regionu łowickiego oraz wyszukanie potraw regionalnych, które mogłyby się stać wizytówką regionu łowickiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszeniowo-konkursową (regulamin i wzór Karty w załączniku) i dostarczyć ją na adres organizatora, Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, 99-400 Łowicz, Stary Rynek 1, tel. (46) 830-91-49, fax (0-46) 830-91-18.

Zgłoszenia przyjmowane są od 31 lipca do 10 września 2017 r. Termin nadsyłania lub osobistego dostarczenia karty zgłoszeniowo–konkursowej na adres organizatora upływa 7 września 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego). Mile widziane jest wcześniejsze zgłoszenie przepisu i opisu przygotowania potrawy.

Przygotowanie i prezentacja potraw oraz ogłoszenie wyników konkursu, odbędzie się 10 września 2017 r. podczas trwania Księżackiego Jadła – Festiwalu Dobrej Żywności na Nowym Rynku w Łowiczu. Każdy uczestnik otrzyma na prezentację potrawy 15 min. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje w załącznikach.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]