Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 sierpnia 2019
Burmistrz Łowicza, Krzysztof Jan Kaliński, wzorem lat ubiegłych zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do wzięcia udziału w kulinarnym święcie naszego miasta Księżackie Jadło - Festiwal Dobrej Żywności, który odbędzie się w niedzielę 8 września 2019 roku na Nowym Rynku w Łowiczu.
Podobnie jak w latach poprzednich trójkątny Rynek Nowego Miasta będzie miejscem wypełnionym zapachami, smakami oraz muzyką lekką i przyjemną. Na festiwalu będzie możliwość poznania smaku łowickich wyrobów mleczarskich, mięsnych, napojów, a także potraw regionalnych.

W ramach wydarzenia ogłoszony został dla konkurs adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich na „Łowicką zupę ogórkową”. Jego celem jest zachowanie tradycji kulinarnych i kulturowych regionu. Przygotowana potrawa będzie oceniana przez komisję konkursową pod względem smaku, regionalności, oryginalności, łatwości i czasu przygotowania. W tym roku gościem specjalnym i jednocześnie członkiem komisji oceniającej „Łowicką zupę ogórkową” będzie finalista 3. sezonu programu MasterChef, Mariusz Szwed.

Zgłoszenia do udziału w konkursie (kartę zgłoszeniowo - konkursową) należy przesyłać na adres Biura ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, ul. Stary Rynek 3; 99-400 Łowicz w terminie do dnia 2 września 2019 r. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są również na stronie internetowej www.lowicz.eu, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń urzędu.

Wszelkie informacje na temat udziału w konkursie uzyskać można w siedzibie biura lub pod numerem telefonu 46 830-91-49.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]