Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 września 2018
Miejsce: Nowy Rynek

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Księżackiego Jadła - Festiwalu Dobrej Żywności”. To jedna z największych imprez w województwie łódzkim, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łowicza oraz przybyłych gości.

W niedzielę, 9 września 2018 r. tradycyjnie na trójkątnym Nowym Rynku w Łowiczu, będzie można poczuć niepowtarzalny klimat miasta, spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez łowickie koła gospodyń wiejskich, a także poznać produkty polskich producentów żywności i wziąć udział w warsztatach ludowych. Na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji, zarówno kulinarnych jak i muzycznych.

Gościem specjalnym Księżackiego Jadła, będzie Jan Kuroń, który w czasie łowickiej imprezy, poprowadzi pokaz kulinarny. Zasiądzie także w jury konkursu dla kół gospodyń wiejskich, oceniając najlepszą zupę regionalną imprezy, jaką będzie krupnik. Na Nowym Rynku rozstawione zostaną stoiska kół gospodyń wiejskich, a także wystawców komercyjnych i producentów dobrej, zdrowej żywności.

W czasie Księżackiego Jadła, podobnie jak w latach minionych, prowadzone będą bezpłatne warsztaty ludowe i bita okolicznościowa moneta. Kto przyjedzie w tym dniu do Łowicza, nie będzie żałował. Na pewno będzie smacznie, muzycznie i jak to w Łowiczu, kolorowo!

Program Księżackiego Jadła 2018
  • 14:00 – Otwarcie imprezy przez prowadzących Annę Staniszewską, Eligiusza Pietruchę w obecności burmistrza Krzysztofa Jana Kalińskiego
  • 14:30 – Koncert DZIANI z zespołem (muzyka cygańska)
  • 16:00 – Pokaz kulinarny Jana Kuronia
  • 17:00 – Koncert ZENON MARYNIUK I ZESPÓŁ AKCENT
  • 18:00 – Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy łowicki krupnik
  • 18:30 – Koncert zespołu SKALDOWIE
  • 20:00 – Koncert DODA & VIRGIN
  • 22:00 – zakończenie imprezy
Organizatorami imprezy jest Urząd Miejski w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]