Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 września 2018
Miejsce: Nowy Rynek

Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Księżackiego Jadła - Festiwalu Dobrej Żywności”. To jedna z największych imprez w województwie łódzkim, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łowicza oraz przybyłych gości.

W niedzielę, 9 września 2018 r. tradycyjnie na trójkątnym Nowym Rynku w Łowiczu, będzie można poczuć niepowtarzalny klimat miasta, spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez łowickie koła gospodyń wiejskich, a także poznać produkty polskich producentów żywności i wziąć udział w warsztatach ludowych. Na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji, zarówno kulinarnych jak i muzycznych.

Gościem specjalnym Księżackiego Jadła, będzie Jan Kuroń, który w czasie łowickiej imprezy, poprowadzi pokaz kulinarny. Zasiądzie także w jury konkursu dla kół gospodyń wiejskich, oceniając najlepszą zupę regionalną imprezy, jaką będzie krupnik. Na Nowym Rynku rozstawione zostaną stoiska kół gospodyń wiejskich, a także wystawców komercyjnych i producentów dobrej, zdrowej żywności.

W czasie Księżackiego Jadła, podobnie jak w latach minionych, prowadzone będą bezpłatne warsztaty ludowe i bita okolicznościowa moneta. Kto przyjedzie w tym dniu do Łowicza, nie będzie żałował. Na pewno będzie smacznie, muzycznie i jak to w Łowiczu, kolorowo!

Program Księżackiego Jadła 2018
  • 14:00 – Otwarcie imprezy przez prowadzących Annę Staniszewską, Eligiusza Pietruchę w obecności burmistrza Krzysztofa Jana Kalińskiego
  • 14:30 – Koncert DZIANI z zespołem (muzyka cygańska)
  • 16:00 – Pokaz kulinarny Jana Kuronia
  • 17:00 – Koncert ZENON MARYNIUK I ZESPÓŁ AKCENT
  • 18:00 – Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy łowicki krupnik
  • 18:30 – Koncert zespołu SKALDOWIE
  • 20:00 – Koncert DODA & VIRGIN
  • 22:00 – zakończenie imprezy
Organizatorami imprezy jest Urząd Miejski w Łowiczu i Łowicki Ośrodek Kultury.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]