Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 listopada 2022
Muzeum w Łowiczu informuje o realizacji zadania pn. „Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu – II edycja” Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wspieranie Działań Muzealnych w kwocie 73 960,00 zł przy całkowitym koszcie 92 728,51 zł.
W ramach projektu przeprowadzono konserwację dwóch zabytkowych pojazdów konnych, które przechowywane były w mini skansenie przy muzeum. Są to wolanty z lat 30. i 40. XX w., używane na wsi łowickiej przez zamożnych gospodarzy. Po zakończeniu prac konserwatorskich powozy zostały przewiezione do Skansenu w Maurzycach – ekspozycji plenerowej Muzeum w Łowiczu, gdzie są prezentowane w budynku remizy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego

Poniżej prezentujemy efekty prac konserwatorskich w postaci pliku PDF.

http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/konserwacja-powozow-z-kolekcji-muzeum-w-lowiczu-ii-edycja/?event_date=2022-11-16design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]