Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 listopada 2022
Muzeum w Łowiczu informuje o realizacji zadania pn. „Konserwacja powozów z kolekcji Muzeum w Łowiczu – II edycja” Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wspieranie Działań Muzealnych w kwocie 73 960,00 zł przy całkowitym koszcie 92 728,51 zł.
W ramach projektu przeprowadzono konserwację dwóch zabytkowych pojazdów konnych, które przechowywane były w mini skansenie przy muzeum. Są to wolanty z lat 30. i 40. XX w., używane na wsi łowickiej przez zamożnych gospodarzy. Po zakończeniu prac konserwatorskich powozy zostały przewiezione do Skansenu w Maurzycach – ekspozycji plenerowej Muzeum w Łowiczu, gdzie są prezentowane w budynku remizy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego

Poniżej prezentujemy efekty prac konserwatorskich w postaci pliku PDF.

http://muzeumlowicz.pl/wydarzenia/konserwacja-powozow-z-kolekcji-muzeum-w-lowiczu-ii-edycja/?event_date=2022-11-16design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]