Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 marca 2024
Miejska Biblioteka im. A.K. Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza dzieci z Łowicza lub uczęszczające do łowickich szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym pt. „Z mojej bajki”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.
Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę w formacie A4 lub A3. (technika dowolna: malarstwo, rysunek, kolaż - prace przestrzenne nie będą oceniane) będąca inspiracją ulubionej książeczki, postaciami z bajek lub bohaterami wierszyków. I dostarczyć je indywidualnie lub zbiorowo (przedszkola, szkoły, biblioteki) na adres: Miejska Biblioteka, Aleje Sienkiewicza 62, do czwartku, 25 kwietnia 2024 r.

Do prac składanych zbiorowo należy dołączyć listę uczestników, telefon i dane osoby do kontaktu. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wystawa prac odbędzie się 11 maja 2024 r. podczas XII finału łódzkich spotkań autorów z młodymi czytelnikami na boisku przy siedzibie Biblioteki w godzinach 11:00 – 13:00.

Dodatkowe informacje w Regulaminie i pod nr. tel. 46/ 837 76 03design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]