Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 września 2021, 18:00


Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w koncercie poezji śpiewanej pt. „Dygresje serca”. Koncert odbędzie się w sobotę, 18 września 2021 r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Wstęp na koncert jest bezpłatny za okazaniem wejściówki, którą można będzie odebrać w dniach 6 – 10 września w kasie kina Fenix od godz. 16.00.

Celem koncertu jest zainteresowanie twórczością artystów poezji śpiewanej, a także ukazanie ponadczasowości uczuć. Poezja śpiewana okraszona będzie narracją nawiązującą do prezentowanych utworów, co stanowić będzie jedną spójną opowieść o miłości. Program zostanie oparty m.in. na utworach artystów działających w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami. Usłyszymy utwory takich artystów jak: Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Anna Szałapak i Beata Rybotycka.

Pomysłodawcą i reżyserem koncertu jest Jakub Michalak, absolwent Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu, który razem z kolegami ze szkoły będzie śpiewał o miłości. Na scenie wystąpią także: Julia Banaszczyk – skrzypce, Pola Jagodzińska – śpiew, Patrycja Kierzkowska – śpiew i skrzypce, Anna Koza – śpiew, Amelia Kutermankiewicz – śpiew, Agata Kuźma – flet, Patrycja Lademan – śpiew, Adam Głowacki – śpiew i gitara, Jakub Michalak – reżyseria i śpiew, Jakub Pykacz – gitara, Miłosz Włodarczyk – pianino, Filip Wojda – śpiew i gitara. Obsługa techniczna: Piotr Kolos, Tadeusz Dąbrowski, Szymon Jankowski, Adrian Latoszewski, Martyna Lesiak.

Koncert dofinansowany został ze środków Łowickiego Ośrodka Kultury w ramach programu „Małe Granty 2021”.

Więcej na : https://www.facebook.com/events/532113811399952/?ref=newsfeed


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]