Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
19 września 2023
Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w finale wielopłaszczyznowego i międzypokoleniowego projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu EtnoPolska 2023. Uświetni go koncert, który odbędzie się w piątek, 29 Października 2023 godz. 18:00 przy Baszcie Generała Stanisława Klickiego, podsumowujący warsztaty muzyki ludowej regionu łowickiego.
Silna potrzeba popularyzacji muzyki źródłowej wśród mieszkańców naszego regionu to impuls do powstania w ramach projektu ogniska warsztatowego z udziałem muzyków różnych generacji uczących kolejne pokolenie. Chcemy przypomnieć stare, zapomniane melodie - kujawiaki, kujony, oberki, polki oraz pieśni i przyśpiewki ludowe.

Do projektu zaprosiliśmy doświadczonych folklorystów - muzyków i śpiewaków. Drugi element projektu to zbiórka publiczna archiwalnych fotografii prezentujących łowickim muzyków i kapele ludowe. Zdjęcia z okresu przedwojennego i pierwszych dekad powojennych zostały opracowane, zdigitalizowane i opisane. Powstała wystawa plenerowa, którą można również obejrzeć przy baszcie – czytamy w zaproszeniu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym, bezpłatnym wydarzeniu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]