Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 kwietnia 2022, 17:00

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w koncercie pt. „Pół żartem, poł serio czyli piosenki z wydźwiękiem – Witold Pelka & Aquartet”. To autorski, rozrywkowy program łączący subtelną grę słów, zabawę muzyką z uniwersalną satyrą.

Koncert odbędzie się, 30 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 w Łowicki Ośrodku Kultury. Wejściówki do odbioru w kasie Kina „Fenix” od 23 kwietnia.

Witold Pelka - satyryk, autor scenariuszy teatralnych i widowisk muzycznych ‘Bodo Cafe” i “Kino Paradiso” pokazywanych na wielu scenach w całej Polsce. Konferansjer koncertów kalmeralnych specjalizujący się w lekkich narracjach do muzyki klasycznej.

Wraz z przyjaciółmi z Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro występował w “Piwnicy pod Baranami”. Laureat konkursu na dramat radiowy “Nasłuchiwanie – Niepodległość”- jego sztuka “I w anioły” została zrealizowana w Teatrze Polskiego Radia i wyemitowana w Programie III na Scenie Teatralnej Trójki. Laureat konkursu na mikrosłuchowisko “Cały Kazio” pod patronatem PR III. Twórca cyklu muzycznego “Perły w Koronie” promującego młodych artystów wykonujących muzykę kameralną. Pisze dla czasopisma “Biblioteka w Szkole”. Interesuje się gawędą i piosenką literacką. Inspiruje go kultura dwudziestolecia międzywojennego.

Zespół A.Quartet istnieje od początku 2000 roku. Jest to kwartet smyczkowy o składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela. Ma w swym repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok. Na koncertach A.Quartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]