Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 marca 2021
Miejsce: Kino "Fenix"
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają do udziału w pierwszym, na żywo, koncercie dedykowanym Paniom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Koncert pt. „Jej portret” odbędzie się w poniedziałek, 8 marca 2021 r. godz.17.00, wyjątkowo w sali kina „Fenix” przy ul. Podrzecznej 20, z zachowaniem zasad sanitarnych DDM (dystans, dezynfekcja, maseczki).

Na scenie wystąpi Kwartet smyczkowy „L’amour” w składzie: Weronika Mońka – Chwała (skrzypce), Amalia Obrębowska (skrzypce), Klara Chinek – altówka, Sylwia Spodobalska – wiolonczela, Kwartetowi towarzyszyć będą Michał Chwała – gitara, Magdalena Tomecka – śpiew i Przemysław Pawłowski – śpiew.

Udział w koncercie możliwy będzie po uprzednim otrzymaniu bezpłatnej wejściówki, które będą wydawane w kasie kina „Fenix” od wtorku, 2 marca, od godz.16.00.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona do 80 osób! Jedna osoba, będzie mogła otrzymać tylko dwie wejściówki.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]