Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 marca 2022
Łowicki Ośrodek Kultury w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną im. Marii Konopnickiej w Nieborowie przystąpił do projektu pn. „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Projekt realizowany przez Łódzki Dom Kultury od 1 kwietnia 2022 r. dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Zapraszamy chętne dzieci w wieku 7 – 14 lat do udziału w projekcie. Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: Łowicki Ośrodek Kultury, I piętro, pokój 107 lub telefonicznie 837 40 01. Koordynatorem projektu jest Ewa Kochanek-Zbróg.

Opis działań
Sercem projektu jest stworzenie przez uczestników, z 32 ośrodków kultury i bibliotek województwa łódzkiego, pokazu mody ekologicznej ECO FASHION. Przygotowane i zaprezentowane lokalnej publiczności pokazy będą uczestniczyć w konkursie w dwóch kategoriach: na najlepszy strój ekologiczny i najlepszy pokaz mody.

Partnerami projektu, są Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, która na potrzeby realizacji warsztatów udostępni swoją nowo otwartą przestrzeń czyli Akademickie centrum Designu oraz Politechnika Łódzka – Instytut Architektury Tekstyliów. Warsztaty przeprowadzone zostaną przez pracowników uczelni:
  • WARSZTAT Z PROJEKTOWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi – Akademickie Centrum Designu) – dr Beata Marcinkowska i dr Maciej Bohdanowicz (termin wyjazdu 7 kwietnia br.)
  • WARSZTAT Z PRAKTYCZNEGO WYKONYWANIA UBIORÓW Z SUROWCÓW ODZYSKANYCH (Politechnika Łódzka – Instytut Architektury Tekstyliów) – dr Aleksandra Wereszka i dr Monika Czarska (termin wyjazdu 27 maja br.)
  • WARSZTAT Z TWORZENIA MODOWYCH AKCESORIÓW EKOLOGICZNYCH z ramienia Łódzkiego Domu Kultury przeprowadzi Julita Pierzchała (Pracownia JUPIENTER), realizatorka warsztatów ekologiczno-plastycznych z wieloletnim doświadczeniem (termin wyjazdu 7 kwietnia br.)
W 32 partnerskich ośrodkach kultury i bibliotekach odbędzie się również WARSZTAT O IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ZARZĄDZANIA ZASOBAMI ŚRODOWISKA, który przeprowadzą przedstawiciele Ośrodka Działań Ekologicznych ŹRÓDŁA. Uzupełnieniem wszystkich działań warsztatów ekologiczno-artystycznych będzie wizyta wszystkich grup w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. (27 maja br.)

Uroczysty finał projektu, podczas którego zaprezentowane zostaną zwycięskie prace oraz rozdane nagrody dla uczestników konkursu, odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury 30 listopada 2022 roku.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]