Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
3 kwietnia 2022, 10:00 - 16:00

Muzeum w Łowiczu i Łódzki Dom Kultury zapraszają do udziału w Wielkanocnym Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła. Zorganizowany zostanie on, 3 kwietnia 2022 r. w godz. 10:00-16:00 na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu. W kiermaszu weźmie udział kilkudziesięciu twórców z województwa łódzkiego, reprezentujących dziedziny sztuki ludowej i rękodzieła z różnych regionów etnograficznych.

Na stoiskach znajdziemy rękodzieło z zakresu tradycyjnej plastyki obrzędowej, związane ze zbliżającym się świętem Wielkiej Nocy tj. palmy i pisanki a także rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki, kwiaty oraz niepowtarzalne prace z ceramiki i wikliny.

Wstęp wolny.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]