Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 marca 2021
Karnawał, zwany również zapustami, to czas organizacji różnego rodzaju balów zimowych, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się on zwykle w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc - jedno z najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających misterium paschalne Jezusa Chrystusa.
Sama nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa carnevale, a łacińskiego carnem levāre - „mięso usuwać”, bądź caro, vale „żegnaj mięso"”, które oznaczają pożegnanie się z mięsnymi potrawami przed rozpoczynającym się wielkim postem. Mając na uwadze powyższe fakty w Żłobku Miejskim w Łowiczu, w ramach realizacji celów i zadań, 18 stycznia 2021 r. zorganizowana została dla dzieci zabawa karnawałowa.

Dzieci zgodnie z tradycją, poprzebierały się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Na tanecznym parkiecie królowały księżniczki, myszki, kotki, smok i wiele innych fantastycznych stworzeń. Dzieci bawiły się razem ze swoimi opiekunami. Na zakończenie zabawy każde z dzieci na pamiątkę otrzymało tradycyjnie słodki upominek.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]