Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 marca 2021
Karnawał, zwany również zapustami, to czas organizacji różnego rodzaju balów zimowych, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się on zwykle w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc - jedno z najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających misterium paschalne Jezusa Chrystusa.
Sama nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa carnevale, a łacińskiego carnem levāre - „mięso usuwać”, bądź caro, vale „żegnaj mięso"”, które oznaczają pożegnanie się z mięsnymi potrawami przed rozpoczynającym się wielkim postem. Mając na uwadze powyższe fakty w Żłobku Miejskim w Łowiczu, w ramach realizacji celów i zadań, 18 stycznia 2021 r. zorganizowana została dla dzieci zabawa karnawałowa.

Dzieci zgodnie z tradycją, poprzebierały się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Na tanecznym parkiecie królowały księżniczki, myszki, kotki, smok i wiele innych fantastycznych stworzeń. Dzieci bawiły się razem ze swoimi opiekunami. Na zakończenie zabawy każde z dzieci na pamiątkę otrzymało tradycyjnie słodki upominek.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]