Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 sierpnia 2019
7 listopada 2019 r. minie 170 rocznica urodzin malarza Józefa Chełmońskiego, związanego z ziemią łowicką. Artysta urodził się w Boczkach - niewielkiej wsi koło Łowicza, dziś noszących dumnie nazwę Boczki Chełmońskie.
Z tej okazji I Liceum Ogólnokształcące, któremu patronuje Józef Chełmoński, ogłosiło konkurs fotograficzny pn. „Chełmońskie inspiracje - w 170 rocznicę urodzin malarza”.

Celem konkursu jest chęć zainteresowania społeczności lokalnej życiem i twórczością Józefa Chełmońskiego, rozwijanie osobistych zainteresowań uczestników konkursu, ich wrażliwości estetycznej oraz zdolności operowania językiem fotografii w praktyce.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Powiatu Łowickiego, szczególnie dzieci i młodzież uczęszczający do łowickich szkół.

Warunki uczestnictwa w konkursie jest wykonanie maksymalnie 3 fotografii inspirowanych działami Józefa Chełmońskiego, jego dokonaniami, osobą malarza lub miejscami, w który przebywał. Termin nadsyłania prac upływa 4 października.

Szczegóły w regulaminie konkursu. Konkurs realizowany jest w ramach projektu małe Granty 2019.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]