Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
7 października 2021
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza dzieci w wieku 6–9 lat, z łowickich przedszkoli oraz szkół podstawowych, do udziału w konkursie plastycznym pt. „Jestem z bajki”. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczna, której tematem będą ulubione postacie lub bohaterowie bajek, w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, kolaż) w formacie A4 lub A3.
Wykonaną pracę razem z wypełnioną kartą zgłoszenia z podaniem tytułu bajki, będącej inspiracją (załącznik nr 1) należy dostarczyć do siedziby biblioteki (Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu, Al. Sienkiewicza 62, 99-400 Łowicz), najpóźniej do 22 października 2021 r. Uwaga. Nie będą przyjmowane prace wykonane przez kilku autorów!

Spośród przesłanych lub dostarczonych prac wybrane zostaną i nagrodzone najciekawsze z nich. Nagrodzone prace dodatkowo zostaną umieszczone na profilu społecznościowym biblioteki.

O rozstrzygnięciu konkursu i odbiorze nagród organizatorzy konkursu, będą informować na stronie placówki oraz Facebooku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 listopada w przypadającym tego dnia Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]