Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 lutego 2019
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zaprasza do udziału w X edycji konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego.
Do konkursu można zgłosić maksymalnie 3 zdjęcia w formacie min. 15x21 cm. Lubisz czytać książki, pasjonujesz się fotografią? Ten konkurs jest dla Ciebie! Czekamy na ciekawe zdjęcia osób czytających książki w nietypowych miejscach i sytuacjach – czytamy w zaproszeniu.

Podpisane prace należy dostarczyć do 08.04.2019 r. do siedziby Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. Regulamin, kartę zgłoszeniową i zgodę na przetwarzanie danych osobowych można znaleźć na blogu biblioteki:
http://pbplowicz.blogspot.com/2019/02/ogaszamy-x-edycje-konkursu.html



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]