Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 maja 2018
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Wizyta łowickich strażaków w placówce, 16 maja 2018 r., odbyła się w ramach realizacji planów, celów i zadań Żłobka Miejskiego w Łowiczu w 2018 roku.
W czasie spotkania, strażacy opowiadali dzieciom o swojej ciężkiej pracy, pokazali specjalistyczny ubiór chroniący ich przed ogniem oraz sprzęt używany w czasie akcji. Dzieci miały również możliwość przymierzenia kasku noszonego przez strażaków oraz obejrzenia wnętrza wozu strażackiego. Największą jednak radość, strażacy sprawili maluchom puszczając strumień wody ze strażackiego węża.

Spotkanie zakończyło się wspólnie wykonanym zdjęciem, które dla dzieci z pewnością będzie miłą pamiątką.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]