Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 września 2022
Klub Turystyki Pieszej „Z Buta”, działający przy PTTK oddział w Łowiczu zaprasza do udziału w III Rajdzie Pieszym „Na powitanie Jesieni”. Tym razem kierunkiem docelowym wędrówki będzie Sromów, a konkretnie Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich, które w tym roku obchodziło 50-lecie swojej działalności.
Rajd odbędzie się w Niedzielę, 2 października 2022 r. Zbiórka uczestników o godz. 8:45 przed Muzeum w Łowiczu. Powrót autokarem do Łowicza około godz. 16:00.

Zapisy na rajd prowadzone są w biurze PTTK przy Starym Rynku 3 do 30 września 2022r. Biuro PTTK czynne we wtorki i piątki w godzinach 15.00 – 17.00.

Uwaga! Ilość miejsc odgraniczona.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]