Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
12 czerwca 2021, 09:00
Miejsce: Zbiórka - 9:00, Stary Rynek przed Muzeum w Łowiczu
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Łowiczu zaprasza wszystkich miłośników historii lokalnej oraz tych, którzy lubią aktywnie spędzić czas do udziału w II Pieszym Rajdzie „Szlakiem Jana Wegnera” do Nieborowa.

Celem rajdu jest uczczenie 112. rocznicy urodzin i 25. rocznicy śmierci ś.p. Jana Wegnera - Honorowego Obywatela Łowicza, polskiego historyka, kustosza i kuratora nieborowskiego oddziału Muzeum Narodowego w Warszawie oraz przypomnienie społeczeństwu tej wybitnej i zasłużonej dla Łowicza na polu Kultury postaci.

Rajd odbędzie się, 12 czerwca 2021 r. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona i wynosi 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy prowadzone będą do 11.06.2021 r. w biurze PTTK.

Trasa rajdu: Łowicz – Zielkowice – Arkadia – Nieborów (ok. 14 km)

Program:
  • Spotkanie uczestników trasy pieszej w Łowiczu na Starym Rynku godz. 9.00;
  • Potwierdzenie udziału, lista obecności godz. 9.10;
  • Powitanie i wymarsz na trasę rajdu uczestników godz. 9.30;
  • Przybliżenie życiorysu, obiektu Pałacu w Nieborowie godz. 12.30 – 13.00;
  • Poczęstunek, konkurs historyczny, wręczanie nagród według zasad zawartych w regulaminie rajdu godz. 13.00 – 15.00;
  • Zakończenie i powrót autokarem do Łowicza godz. 15.00.
Uwaga: biuro PTTK czynne we wtorek i piątek w godzinach 15:00-17:00.

Organizatorami rajdu są: PTTK Oddział w Łowiczu, urząd Miejski w Łowiczu i Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Szczegóły w regulaminie (załącznik).

W związku z trwającym stanem epidemii COVID-19 w Polsce, zobowiązuje się wszystkich uczestników rajdu do przestrzegania wszelkich ograniczeń, nakazów i zakazów wynikających z rozporządzeń Rady Ministrów oraz wszystkich zaleceń wydawanych przez kierownictwo i osoby obsługujące rajd. Wszyscy uczestnicy muszą posiadać maseczkę i zakładać ją w miejscach, gdzie nie będzie możliwe zachowanie bezpiecznego oraz obowiązującego dystansu między uczestnikami rajdu.
Pliki do pobrania:


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]