Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 grudnia 2018
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu odwiedził Święty Mikołaj. Wizyta świątecznego gościa nie była przypadkowa, 6 grudnia 2018 r., obchodzone były bowiem Mikołajki. Święty nie zapomniał więc o najmłodszych mieszkańcach Łowicza, chociaż na pewno, tego dnia, miał ręce „pełne roboty”.
Mikołajki obchodzone są na całym świecie i nieodłącznie kojarzą się wszystkim z prezentami. Gość z Laponii, odwiedzając dzieci w żłobku, obdarował je więc drobnymi, słodkimi upominkami. Takie dzieci przecież lubią, najbardziej!

Radości było co nie miara! I wielkiego zdziwienia, zarówno wśród dzieci jak i rodziców, gdy w drzwiach placówki zamiast opiekunów witał ich Święty Mikołaj.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]