Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 grudnia 2018
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu odwiedził Święty Mikołaj. Wizyta świątecznego gościa nie była przypadkowa, 6 grudnia 2018 r., obchodzone były bowiem Mikołajki. Święty nie zapomniał więc o najmłodszych mieszkańcach Łowicza, chociaż na pewno, tego dnia, miał ręce „pełne roboty”.
Mikołajki obchodzone są na całym świecie i nieodłącznie kojarzą się wszystkim z prezentami. Gość z Laponii, odwiedzając dzieci w żłobku, obdarował je więc drobnymi, słodkimi upominkami. Takie dzieci przecież lubią, najbardziej!

Radości było co nie miara! I wielkiego zdziwienia, zarówno wśród dzieci jak i rodziców, gdy w drzwiach placówki zamiast opiekunów witał ich Święty Mikołaj.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]