Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 grudnia 2018
Dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu odwiedził Święty Mikołaj. Wizyta świątecznego gościa nie była przypadkowa, 6 grudnia 2018 r., obchodzone były bowiem Mikołajki. Święty nie zapomniał więc o najmłodszych mieszkańcach Łowicza, chociaż na pewno, tego dnia, miał ręce „pełne roboty”.
Mikołajki obchodzone są na całym świecie i nieodłącznie kojarzą się wszystkim z prezentami. Gość z Laponii, odwiedzając dzieci w żłobku, obdarował je więc drobnymi, słodkimi upominkami. Takie dzieci przecież lubią, najbardziej!

Radości było co nie miara! I wielkiego zdziwienia, zarówno wśród dzieci jak i rodziców, gdy w drzwiach placówki zamiast opiekunów witał ich Święty Mikołaj.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]