Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
25 listopada 2019
Trwają przygotowania do XVI edycji turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę w Łowiczu, w czasie którego sportowcy i kibice pomagają najbardziej potrzebującym. W tym roku „Anioły Sportu” będą zbierać pieniądze na leczenie 3-letniego Natanka Szwarockiego z miejscowości Piaski, w gminie Nieborów, który cierpi na najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni.
To bardzo szybko postępująca choroba genetyczna, która odbiera siłę mięśniom, tym oddechowym, ruchowym i potrzebnym do przełykania, dlatego chłopiec oddycha z pomocą respiratora.

Przeczytajmy, co pisze o sobie sam bohater akcji. - Cześć! Jestem Natan, urodziłem się 20 grudnia 2016 roku. Kiedy miałem 3 tygodnie zdiagnozowano u mnie najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA 1). Jest to bardzo szybko postępująca choroba genetyczna, która odebrała siłę moim mięśniom, tym oddechowym, ruchowym i potrzebnym do przełykania. Od tamtej pory oddycham z pomocą respiratora. W wieku 3 miesięcy zakwalifikowałem się do EAP- u (wczesny dostęp do leku).

Co 4 miesiące otrzymuję dawkę mocy, czyli Spinrazę i muszę ją regularnie przyjmować do końca życia. Bez tego leku nie dożyłbym drugich urodzin a dziś mam prawie trzy latka. Każdego dnia poprzez rehabilitację ruchową i oddechową, walczę, aby z dnia na dzień móc lepiej funkcjonować. Walczę o każdy nawet najdrobniejszy ruch. Dzięki mojej ciężkiej pracy robię ogromne postępy. Rehabilitacja musi trwać nieustannie, a tak naprawdę całe moje życie.

Finał tegorocznej zbiórki, po raz pierwszy w historii jej organizowania, poprzedzi internetowa zbiórka pieniędzy na portalu Zrzutka.pl, której celem jest zakup wózka elektrycznego dla Natanka. Można wziąć w niej udział klikając w link: https://zrzutka.pl/8rcpxs

Suma, jaką uda się uzbierać, zostanie przekazana podczas finału turnieju w formie „Czeku dla Natanka” z wypisanymi darczyńcami. W czasie turnieju tradycyjnie będzie można również licytować bardzo atrakcyjne fanty, przekazane przez sportowców i ludzi dobrej woli.

Turniej odbędzie się w środę, 3 stycznia 2020 r. tradycyjnie na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Nr 1 w Łowiczu. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00. Pierwsi kibice na obiekt będą mogli wejść od godz. 15:30.

Organizatorzy przygotowali wejściówki w formie cegiełek o wartości 10 i 30 zł, do nabycia w dniu turnieju. Ich posiadacze wezmą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów.

Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]