Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Najstarsza wzmianka o mieście
Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2023
Maja po narodzinach zachorowała na zapalenie płuc i trafiła do szpitala. Po kilku wcześniejszych wizytach u pediatrów, którzy nie stwierdzili niczego niepokojącego, obecność w szpitalu dawała nadzieję na szerszą diagnostykę.
Po wyleczeniu zapalenia Maja została skierowana na oddział neurologiczny, gdzie po wykonaniu wielu badań okazało się, że zmaga się z padaczką lekooporną. Terapia zawodziła, nikt nie wiedział dlaczego. W końcu zdiagnozowano u niej Zespół Retta. U Mai stwierdzono większość objawów - stereotypowe ruchy rączek, nieuzasadnione płacze, krzyki, nocne przebudzenia i oczywiście dokuczliwe napady padaczki.

Maja nie chodzi i nie mówi. Jest dzieckiem leżącym i karmionym dojelitowo. Od pewnego czasu nie nawiązuje nawet kontaktu wzrokowego. Szansę na jakąkolwiek poprawę daje intensywna rehabilitacja, specjalistyczne sprzęty ułatwiające poruszanie i stała kontrola szeregu specjalistów.

Koordynator turnieju Krystian Cipiński przyznaje, że wybór podopiecznego „Gwiazd na Gwiazdkę” zawsze jest bardzo trudny. Lista osób, szczególnie dzieci, potrzebujących pomocy jest długa i niestety nie topnieje. Z każdym rokiem pojawiają się nowi potencjalni podopieczni. Decyzję o wyborze bohatera kolejnej edycji turnieju poprzedza wywiad i określenie potrzeb - w rezultacie organizatorzy starają się pomóc tym, którzy wsparcia potrzebują najpilniej.

- W przypadku Mai zadecydował fakt, że będąc dzieckiem leżącym, wkroczyła w wiek szybkiego wzrostu, przybrała rozmiarów i jej filigranowej mamie Justynie ciężko jest ją dźwigać przy codziennych czynnościach, a także przy rehabilitacji - mówi Krystian Cipiński.

Chcesz pomóc. Turniejowa ZRZUTKA Mai - https://zrzutka.pl/wam743

Jeśli chciałbyś/ałabyś stać się częścią projektu, pomóc w jego organizacji, patronować mu i jednocześnie skutecznie swoją firmę – napisz do organizatorów. https://www.facebook.com/krystcipinskidesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]