Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 stycznia 2019
Zachęcamy do udziału w 15 edycji piłkarskiego turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę” w czasie którego sportowcy i kibice pomagają najbardziej potrzebującym. Turniej odbędzie się w piątek, 4 stycznia 2019 r. o godz. 16:30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji nr 1 w Łowiczu przy ul. Jana Pawła II 3. Tym razem w trakcie imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna środków pieniężnych oraz licytacje fantów sportowych z autografami na leczenie ciężko chorych bliźniaków, 4 letnich braci Kuby i Franka Milczarków z Łowicza.
W turnieju wezmą udział 4 drużyny: Ryba Team, Raperzy i Przyjaciele, Reprezentacja Dziennikarzy, i Reprezentacja PKO BP. Na łowickim parkiecie zmierzą się m.in. Maciej Rybus, Maciej Szczęsny, Sebastian Mila, Tomasz Kiełbowicz, Jacek Magiera, Piotr Grzelczak, Mariusz Stępiński, Wojciech Trochim, Mateusz Wdowiak, Mateusz Cetnarski, Marcin Krzywicki, showman Bilguun Ariunbaatar, aktor Antoni Królikowski oraz raperzy Eldo i Green. Wśród licytowanych gadżetów będą m.in. koszulki reprezentacyjne i klubowe Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Thiago Cionka i Mauro Icardiego.

Szczegóły na stronie: www.facebook.com/gwiazdynagwiazdke/
Ilość miejsc ograniczona!

GWIAZDKĘ, który odbędzie się 4 stycznia 2019, o godz. 16:30 w hali OSiR nr 1 w Łowiczu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]