Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
5 lutego 2014
Zakład Karny w Łowiczu w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego realizuje dwa projekty: „Realizacja szkoleń kadry SW ukierunkowanych na podniesienie umiejętności służących prawidłowemu wykonywaniu obowiązków służbowych” (114/2013) oraz „Realizacja szkoleń kadry SW podnoszących kwalifikacje zawodowe w celu zapewnienia właściwego poziomu stosowania kary pozbawienia wolności zgodnie z międzynarodowymi zasadami praw człowieka”(144/2013).
Wymienione projekty są realizowane w jednostce w związku z umową z dnia 6 grudnia 2012 roku pomiędzy Ministrem Rozwoju Regionalnego, a Norweskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie dofinansowania Programu „Wsparcie Służy Więziennej, w tym sankcji pozawięziennych” oraz porozumieniem zawartym pomiędzy MRR, a Centralnym Zarządem Służby Więziennej w sprawie realizacji w/w programu w ramach NMF.

Poszczególne moduły wspomnianych dwóch projektów dotyczą szkolenia kadry ZK Łowicz. W ramach modułu 2.2. projektu 144/2013 dwóch funkcjonariuszy jest objętych szkoleniem certyfikacyjnym z zakresu terapii uzależnień. Wychowawca oddziału terapeutycznego już uczestniczy w szkoleniu, druga osoba podejmie naukę w maju br.

W ramach szkoleń organizowanych w tym module przez okręgowe inspektoraty służby więziennej szkoleniami zostało objętych 15 wychowawców łowickiej jednostki. Szkolenia przeprowadzono z zakresu zarządzania stresem, pracy z grupą, arteterapii, ekologii, czytelnictwa, bibliotekarstwa, organizacji pomocy postpenitencjarnej, z zakresu przeciwdziałania przemocy oraz przeciwdziałania bezrobociu. Ponadto w ramach modułu zakupiono dwa pakiety pomocy dydaktycznych i naukowych.

Natomiast w ramach modułu 2.4 tego projektu służącego podniesieniu poziomu znajomości języków obcych kadry SW szkoleniem w zakresie nauki języka angielskiego zostało objętych dwóch funkcjonariuszy działu penitencjarnego łowickiej jednostki.

W ramach projektu 114/2013 w module 3.1 jeden funkcjonariusz podjął naukę na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania w służbie zdrowia. Również w module 3.2 w zakresie doskonalenia kompetencji personelu służby medycyny pracy jeden funkcjonariusz podjął naukę na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Ponadto 9 funkcjonariuszy z działu ochrony uczestniczyło w organizowanym przez Okręgowy Inspektorat SW szkoleniu „Podstawowe zabiegi ratujące życie i postępowanie w wybranych stanach nagłych”.

oprac. kpt. Zdzisław Kryściak



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]