Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
10 kwietnia 2024
Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci od lat 8, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w ECO-warsztatach, które zostaną zorganizowane w niedzielę, 21 kwietnia o godzinie 11.00 w placówce. Towarzyszyć one będą Dniu Ziemi, zawsze obchodzonym w Kwietniu.
- Stosując metodę decoupage można dać nowe życie starym, zniszczonym przedmiotom lub zbędnym i zazwyczaj wyrzucanym opakowaniom po różnych surowcach. Na pomalowaną gładko powierzchnię wystarczy nakleić wzór wycięty z papieru, tak by nie był wyczuwalny przy dotknięciu i wyglądał jak namalowany. Tym sposobem zyskujemy coś niepowtarzalnego, wykonanego samodzielnie, wedle własnego gustu. – czytamy w zaproszeniu.

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się pod nr: 46 837 39 28 wew. 36 oraz przynieść ze sobą przedmiot, który będziemy chcieli ozdobić (preferowane są małe pojemniki, pudełka, podkładki z drewna, metalu, grubej tektury, szkła). Organizatorzy zapewniają pozostałe materiały plastyczne tj. papier do decoupage, farby i lakiery.

Przewidywany czas trwania zajęć to 2 godziny. Udział w warsztatach jest płatny 15 zł od osoby.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]