Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
26 lutego 2019
Każdy z nas lubi bajki. Szczególnie, gdy jesteśmy dziećmi. Kiedy dorastamy zwykle wspominamy je z przyjemnością starając się o to, aby poznały je również nasze dzieci. Warto jednak sięgać tylko po mądre powieści, które nie tylko bawią, ale również uczą.
Takimi były bajki czytane przez Krystynę Marczak, autorkę bajek z morałem, która spotkała się z dziećmi, uczęszczającymi do Żłobka Miejskiego w Łowiczu. Dzieci poznały przygody m.in. Motylka, Kameleona oraz Dzika Dzikuska i odważnego Tygrysa. Po spotkaniu, każde otrzymało na pamiątkę książeczkę z bajkami ze specjalną dedykacją autorki. Mogły więc zabrać ze sobą swoich przyjaciół do domu. Prezentacja bajek nie była jedynym punktem spotkania, które zorganziowano,26 lutego 2019 r. Po niej był czas na wspólną zabawę, na bajkowych warsztatach.

„Bajki powstały z myślą nie tylko o najmłodszych czytelnikach, ale także o dorosłych, którzy chcą wychowywać świadome i pewne siebie dzieci oraz przekazywać im najlepsze wartości. Bohaterowie przekonują się, że świat jest piękny, że warto poznawać nowych przyjaciół i dzielić się dobrem oraz pokazują dzieciom jak pozostać sobą mimo przeciwnościom losu oraz czym warto się kierować w życiu -mówiła bajkopisarka Krystyna Marczak.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]